O projekte

Je najvyšší čas prevziať zodpovednosť za našu planétu a začať aktívne znižovať uhlíkovú stopu. Preto podporujeme kampaň Do práce na bicykli, pomáhame vysádzať stromy a spustili sme projekt podpory ekologických kampaní venujúcich sa životnému prostrediu. Každá pozitívna zmena sa totiž začína od seba.

Všetci ovplyvňujeme životné prostredie a je len na nás, koľko pozornosti mu venujeme. Spolu s našim tímom peciatka.sk sme sa zhodli v tom, že nie len súčasný stav, ale hlavne jeho budúcnosť. Stanovili sme si preto ciele, prostredníctvom ktorých pracujeme na dosiahnutí zodpovednej a ekologicky neutrálnej firmy.

 

Výroba produktov a materiály

 

Základom dobrej pečiatky je vysokokvalitná pečiatková mechanika a to isté platí aj pre štočok. Čo sa týka pečiatkových mechaník, spolupracujeme iba s tými najlepšími. Spoločnosti Trodat a Colop sú najväčší svetoví výrobcovia pečiatok, a práve oni sú našou inšpiráciou v prístupe k životnému prostrediu. Ich produkty spĺňajú najprísnejšie kritéria ekologickej výroby a obidve spoločnosti inovovali všetky svoje výrobné procesy smerom k trvale udržateľnému rozvoju. Viac o ich aktivitách sa dozviete v článku Zelená pre ekologické pečiatky.

Prísne ekologické štandardy spĺňa aj najmodernejšia laserová technológia, ktorú využívame pre výrobu štočkov a ďalšieho sortimentu gravírovaných produktov. V našej výbave nájdete lasery Rayjet 50 a Rayjet 300 rakúskej spoločnosti Trotec, ktorá patrí medzi popredných svetových výrobcov laserovej technológie.

Okrem toho dbáme aj o to, aby boli všetky materiály na gravírovanie ohľaduplné k životnému prostrediu. Pri výrobe štočkov preto používame výhradne najnovšie gumy spoločnosti Trodat. Všetky štočky, ktoré si objednáte na tomto eshope, Vám vyrobíme z najmodernejšej bezzápachovej Eco gumy, ktorá má zároveň vynikajúce vlastnosti pre gravírovanie, excelentné rozlíšenie a úžasný detail.

 

Ekologická doprava

 

Vytváranie a spracovávanie odpadu je odvekým problémom progresu. Je to z veľkej časti výsledkom priemyselnej výroby a nie je ľahké vyhnúť sa tomu. Každá objednávka putujúca zo skladu k zákazníkovi absolvuje dlhú cestu, počas ktorej musí byť tovar ochránený a dostatočne zabalený. Častokrát jediná objednávka obsahuje množstvo prebytočných obalov s jednorazovým využitím a náročnou recykláciou, nehovoriac o vynaloženej a spálenej energii potrebnej na spoľahlivé doručenie. Našim hlavným cieľom bolo vyhnúť sa tomuto negatívnemu trendu, a preto každú Vašu objednávku balíme do recyklovaného papiera.


 Nesmierne dôležité je takisto to, kto Vám Vašu objednávku privezie a takisto aj náš partner v doprave nasleduje rovnaké princípy, ako my. Našim výhradným dopravcom je spoločnosť DPD, ktorá od mája tohto roku ako prvá nasadila na doručovanie v slovenských mestách elektrické dodávky Voltia eNV200 Maxi s nulovými emisiami. Tento krok je súčasťou ich korporátnej stratégie s názvom  DrivingChange™.

DPD driving Change banner

Aby sme však nezaostávali ani my, zapojili sme sa do celonárodnej kampane Do práce na bicykli (DPNB), ktorú vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Jej cieľom je podporovať rozvoj nemotorovej dopravy na Slovensku, motivovať zamestnancov a budovať pre nich vo svojich sídlach podmienky k tomu, aby jazdili do práce na bicykli. Na stránke kampane je možné pozrieť si, koľko kilogramov CO2 sme už vďaka jazde na bicykli ušetrili našej planéte.

 

1% z každého nákupu pre EKO projekty

 

V spoločnosti Aureus sme sa rozhodli finančne podporovať aj zaujímavé ekologické projekty, ktoré pozitívne ovplyvňujú životné prostredie. Ak si u nás objednáte akýkoľvek tovar, pri realizácii platby si vyberiete jednu organizáciu, resp. projekt, ktorému následne poputuje 1 % z ceny Vašej pbjednávky. Snažili sme sa pre tento účel vybrať hlavne projekty, ktoré majú lokálny charakter a je preto možné pozrieť si, aké je ich fungovanie v praxi.

 

Pri výbere organizácií sme sa sústredili najmä na to, akým spôsobom sa ich projekty podieľajú na znižovaní uhlíkovej stopy, či podpore trvale udržateľného rozvoja. Do definitívneho výberu sa dostali organizácie OZ Permakultúra SK, nezisková organizácia Živica, OZ Sosna, OZ Prales, a takisto Občianske združenie UV. O ich činnosti sa môžete dozvedieť viac v uvedených odkazoch, alebo v tomto článku.

 

Všetci túžime po tom, aby sme mohli dýchať čerstvý vzduch a aby sa spomalil vývoj klimatických zmien. Lenže je takisto zbytočné čakať na svetlejšiu budúcnosť, pokiaľ môžeme sami svojpomocne znižovať uhlíkovú stopu a prispievať k trvale udržateľnému rozvoju, pretože každú pozitívnu zmenu môžeme naštartovať priamo od seba. My sme už vyrazili, a čo Vy?

 

A viete o tom, že naša spoločnočnosť sa zaoberá aj ekologickou výrobou prírodnej kozmetiky Ťuli A Ťuli?

Slovenská prírodná kozmetika Ťuli a Ťuli sa vyrába v rodinnom kruhu od roku 2015 a za jej vznikom stojí dnes už štvorročný Matej, ktorého zdravotné problémy priviedli jeho mamu k myšlienke vyrábať prírodnú kozmetiku. Lenka zbierala a vyvíjala receptúry vychádzajúce z prírodných surovín a vyvinula ich do súčasnej podoby. Dnes pod značkou Ťuli a Ťuli nájdete 80 druhov prírodnej kozmetiky a 50 druhov čistých prírodných esenciálnych olejov.

Naša prírodná kozmetika je naplnená intenzívnou silou prírody. V našich vratných sklenených obaloch nájdete produkty vyrobené z BIO panenských olejov, 100 % prírodných esenciálnych olejov, z ovocných a bylinných extraktov, BIO včelích voskov, liečivých solí, BIO prírodných masiel a z množstvo ďalších prírodných pokladov.

   

   

Návrat hore