Recepty na sušienky s vlastným dizajnom za pár EUR

V tomto článku nájdete recepty na naše obľúbené sušienky, ktoré si zároveň môžete vyzdobiť našimi orginálnymi pečiatkami na pečenie.

Keď sme začali na našom eshope predávať dnes už obľúbené originálne pečiatky na sušienky a pečenie, pred ich fotením sme napiekli sušienky a orazili ich pečiatkami z našej výroby. Sušienky na fotkách vyzerali viac ako skvele a ich chuť bola jednoducho fantastická. V redakcii peciatka.sk nám škoricové a vanilkové sušienky nesmierne zachutili a mnohým z Vás "zachutili" hlavne fotky tohto sladkého pokušenia. Písali ste nám, či by bolo možné poslať Vám recepty a viete čo? My Vám ich uverejníme rovno tu :)

 

Škoricove sušienky

 

Ingrediencie:

250 g hladká múka

90 g cukor práškový

125 g maslo

1 ks vajce

2 PL med

½ ČL škorica mletá

Postup:
  1.  Všetky suroviny na cesto zmiešame, zabalíme do fólie a odložíme do chladničky na hodinu. Cesto je po vymiesení trochu lepkavé, no práve vďaka odpočinku v chladničke stuhne a stmelí sa.

  2. Cesto vyvaľkáme na cca 4mm, povykrajujeme si kolieska a do nich odtlačíme našu pečiatku na sušienky s Vašim dizajnom... Pokiaľ sa Vám bude pečiatka lepiť na cesto, odtlačte si ju najprv do múky.

  3. Sušienky uložíme na plech prekrytý papierom na pečenie. Môžete ich uložiť aj blízko seba, nakoľko pri pečení sa vďaka hutnej konzistencii neroztekajú.

  4. Pečieme na 180°C asi 8 minút. 

Vanilkovo - kakaové sušienky

 

Ingrediencie:

275 g hladká múka

60 g cukor práškový

200 g maslo

1 ks vajce

1 ks vanilkový cukor

kakao podľa chuti

Postup:


V tomto prípade ide o veľmi jednoduchý postup.

  1. Všetky spomínané ingrediencie zapracujeme do cesta a poriadne ho vymiesime.

  2. Z cesta vykrojíme sušienky, orazíme ich našimi pečiatkami na sušienky a uložíme ich na plech.

  3. Pečieme na 180°C asi 6 - 8 minút. 

Dobrú chuť!

Návrat hore