Zelená pre ekologické pečiatky

Z ignorovanej témy životného prostredia sa stala spoločenská diskusia. Čoraz viac hráčov v priemysle preto začína meniť prístup k životnému prostrediu. Najnovšia rada pečiatok Trodat Printy 4.0 je klimaticky neutrálna a spoločnost Trodat sa vďaka tomuto prístupu podarilo zredukovať emisie o 49%.

21. storočie sa po viac ako dekáde prenieslo množstvom významných spoločenských a technologických pokrokov. Vďaka potrebe socializovať sa a spájať svet "zmúdreli" naše telefóny a nezastaviteľná túžba prekonávať limity nás poslala tisíce svetelných rokov ďalej v poznávaní útrob vesmíru. Tento nezastaviteľný progres si však na druhej strane vyberá pomaly svoju daň a neúprosne si vyčerpávame svoje energetické zdroje. Viditeľná hrozba radikálnych klimatických zmien však napriek tomu poskytla alternatívnu cestu v prístupe k našej planéte. Z dosiaľ ignorovanej témy životného prostredia sa stala celospoločenská diskusia. Dobrou správou je, že čoraz viac veľkých hráčov vo svete priemyslu takisto začína meniť svoj prístup k životnému prostrediu. Jednou z takýchto firiem je aj najväčší svetový výrobca pečiatok, spoločnosť Trodat. Aj to je jeden z dôvodov, prečo ich produkty ponúkame zákazníkom s takou obľubou.


Najnovšia rada pečiatkových mechaník Trodat Printy 4.0 je klimaticky neutrálna.Spoločnosť Trodat tento trend prijala s nadšením ako nový štandard pre svoje ďalšie smerovanie už v roku 2013. Najlepšie za seba napokon hovoria samotné výsledky ich usilovnej práce.


Tak ako v každom priemysle sa pri výrobe pečiatok je potrebné vynaložiť veľké množstvo energie. Elektrická energia použitá vo výrobe bola plošne presmerovaná na obnoviteľné zdroje, ktoré dnes pokrývajú 100% výrobných procesov. Teplo, ktoré vzniká spaľovaním energie, sa ďalej používa na vykurovanie výrobných priestorov. Navyše vstrekovacie lisy, nevyhnutné pri spracovávaní plastu, sú ochladzované výhradne čerstvým vzduchom.


Viac ako 70 typov najpredávanejších pečiatkových mechaník dostalo nový šat v podobe recyklovateľného plastu a samotné mechaniky sú omnoho menšie oproti ich predchodcom. Medzi tieto pečiatky patria napríklad známe kúsky ako Trodat Printy 4910, 4911, 4912, 4913, 4914, 4915, 4642 a desiatky ďalších. Mechanicky nenamáhané časti pečiatky sú dokonca 100% recyklovateľné. Firme sa tak podarilo zredukovať emisie CO2 o 49% pri čiernych a šedých mechanikách a o niečo menej pri ostatných farbách.


Zodpovedný prístup si vyžaduje aj nakladanie s odpadom z výroby. 80% celkového odpadu sa využíva na ďalšie účely a z produkcie nevzniká žiadna odpadová voda.


Možno sa to celé zdá nepredstaviteľné pri pomyslení na veľkovýrobu produktov, obzvlášť ak sa jedná o syntetické materiály. Ako je však vidieť na úspešnom príklade spoločnosti Trodat, dlhodobý dôraz na životné prostredie vo všetkých vstupných a výstupných fázach výrobného cyklu dokáže vo svojom dôsledku ovplyvniť veľmi veľa. Pokiaľ sa chceme aj naďalej tešiť z nášho pobytu na tejto planéte, môžeme si zo spoločnosti Trodat zobrať príklad a takisto malými krokmi postupne meniť svet na lepšie a čistejšie miesto pre život našich budúcich generácií.

Pridáte sa aj Vy?Návrat hore