Filtrovavanie podľa tvaru: (Zobraz všetky tvary)
Načítavanie produktov...

Pečiatky Ex Libris


V časoch, kedy pečiatky ex libris vznikali, mali knihy a písomníctvo váhu celého internetu a informačných technológií dohromady. O ich exempláre bol vysoký záujem, no náklad bol veľmi obmedzený. Knihu si mohli dovoliť len tí vyvolení, a preto bolo potrebné vymyslieť spôsob, akým by sa dal označiť ich pôvod a vlastníctvo. Sfalšovať podpis bolo veľmi jednoduché v akejkoľvek dobe, a preto si vynaliezaví knihomoľovia vymysleli efektívnejší spôsob v podobe odtlačku ex libris. Šľachta a panovníci si naň nechali vyryť svoje erby a životné motto spolu s nápisom ex libris. Postupne sa však majiteľom unikátneho odtlačku stávala čoraz širšia obec čitateľov a umelcov z rôznych spoločenských vrstiev, takže z pôvodných prostorekých motívov vyjadrujúcich pôvod sa stal priestor pre vyjadrenie postojov, životných hesiel, symbolických obrazov a výjavov zo života.


Obnovte spolu s nami túto unikátnu tradíciu a vtlačte do exemplárov vo svojej knižnice čosi, čo vás bude reprezentovať. V tejto kategórii sme pre vás združili všetky pečiatky, ktoré sa všade vo svete používajú ako ex libris a výborne sa k tomu hodia. Ide predovšetkým o špeciálne pečiatky Royal Mark, ktorých odtlačky sú najkvalitnejšie na svete. Špeciálna guma má neuveriteľnú absorbciu, paradoxne jednoduchá mechanika pečiatky má koliesko pre nastavenie intenzity odtlačku a vydržia nekonečne dlho.


Ak máme niektorú z pečiatok na sklade, sme pripravení po schválení vášho návrhu konať ultimátne rýchlo. Hneď po zaevidovaní platby garantujeme dodanie pečiatky vrámci celého Slovenska do 24 hodín.

Návrat hore